אודות שפע ישיבה תיכונית

יושפע שפע רב בכל העולמות


אודות

שפע היא ישיבה תיכונית ברוח חסידית, מבית מדרשו של הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ. הישיבה מכוונת להעמיד תלמידים שהלימוד ועבודת ה‘ תופסים מקום מרכזי בחייהם, מחיים אותם, ומאירים את סביבתם. בישיבה לומדים כחצי יום לימודי קודש וכחצי יום לימודי חול. רמת לימודי הקודש היא גבוהה, ומתקיימת מתוך מעורבות פנימית, עיסוק רוחני אינטנסיבי ושפה חינוכית קשובה ורגישה. גם בלימודי החול הרמה גבוהה ומאתגרת ותחומי הלימוד מגוונים. תלמידי הישיבה מדריכים בתנועות הנוער בעיר ובסביבתה, ואחרים נוטלים חלק בפעולות התנדבות שונות. צוות הישיבה ממזג רוח צעירה ורעננה עם צוות ותיק ומנוסה, ומכוון לבקשת חידוש מתמיד


בניחוח חסידי

באווירת הישיבה, בדרך התנהלותה, ואף ביומיום שלה מסוכה רוח חדשה מבית המדרש של החסידות ותלמידי הבעש“ט. הרצון והשאיפה לראות בעין טובה, הדגש על אהבת ודיבוק החברים, מקומה של התפילה והעבודה שבלב, ההתוועדויות והנגינה התמידית ואף הדגש על שיח ישיר וכן בין התלמידים לבין עצמם ובין התלמידים והצוות – אלו ועוד יוצרים סביבה מעודנת ומקבלת יותר. עולם הניגון תופס מקום מרכזי בישיבה – בהתוועדויות, בתפילות ראש חודש – וגם כך סתם – באמצע הפסקה ביום של חולין. רבים מתלמידי הישיבה מנגנים ורבים נחשפים לנגינה ומתחברים אליה במהלך שהותם בישיבה. הנגינה מזמינה רוח הטובה ופותחת את הלב לטוב.


הטיולים בשפע

אחד הדברים שתופסים מקום משמעותי במהלך שנות הלימודים בישיבה שפע הם המחנות המסעות והטיולים. כל שנת לימודים נפתחת ביציאה לשלושה או ארבעה ימים של מחנה גיבוש ביער, כאשר כל שכבה זוכה למתווה המתאים לה. בחטיבת הביניים יארחו תלמידי כיתה ח' את התלמידים החדשים במחנה שהם יבנו עבורם ותלמידי התיכון יצאו למסע ניווטים אל המחנה שהם ישהו בו עד צאת השבת. 

לקראת סוף זמן חורף יוצאים יחדיו כל תלמדי הישיבה למסע שנתי בן שלושה ימים שכולל מסעות ברמות אתגר שונות לבחירת התלמיד ובאופן שבמהלך שנות הלימודים בישיבה מפגיש את התלמיד עם חלקי ארץ שונים. 

כיתות החטיבה העליונה יוצאות מידי שנה במהלך החורף ל"מסע אחים"  לסוף שבוע ארוך של היכרות בלתי אמצעית עם אנשים מיוחדים מכלל החברה הישראלית במסע של מפגש והתבוננות.

 בנוסף לכך ימי טיול מפוזרים במהלך כל השנה הכוללים יציאה משמעותי בכל חודש.


מרכז יצירה

החזון שעמד לנגד עינינו בפתיחת מרכז יצירה מגוון כזה, הוא הרצון שכל תלמיד יוכל להיפגש עם הצד היצירתי שבו.

במהלך השנה, התלמידים ממשיכים לקחת חלק בפיתוח ובניית פרוייקטים אמהותיים רבים ברחבי הישיבה, תוך עידוד המעורבות, היזמנות והחשיבה הייצירתית שלהם.

Scroll to Top
ניתן לפנות אלינו ישירות בווטסאפ
דילוג לתוכן