לוגו שפע צפון NEW

ישיבת שפע צפון

חיים שיש בהם אהבה

ישיבה תורנית צומחת בצפון ירושלים!

שפע צפון תמונת רחפן
נגן וידאו אודות שפע צפון תמונת רחפן
שפע צפון 2024
נגן וידאו אודות שפע צפון 2024

בשנת תשפ"ג נפתחה ישיבה תורנית בשכונת פסגת זאב בירושלים.

הישיבה הוקמה ביוזמת עיריית ירושלים ומשרד החינוך ובהובלת ראש ישיבת שפע הרב יהונתן גוטמן.

בראשות הישיבה עומד הרב בניה קניאל, בוגר ישיבת מרכז הרב, רמת גן וכולל ארץ חמדה, ששימש כר"מ בישיבת מקור חיים בכפר עציון.

 

בישיבה לומדים תלמידים המגיעים ממשפחות תורניות, המעוניינות במסגרת לימודית המציבה את לימוד הקודש ועבודת ה' במרכז, ובסביבה רוחנית שמורה.

הלימודים בישיבה כוללים פיתוח אישי ורוחני לאור תורת החסידות, מעבר ללימודים לבגרות מלאה.

אנו מאמינים בישיבה בחינוך בשיתוף עם הבית ולכן מסגרת הלימודים החל מכיתה ט' היא של חצי פנימייה. הצד החברתי מקבל העצמה ותגבור תוך יציאה דו שבועית לטיול בשטח.

ישיבה ללא סמארטפונים – כחלק מהתפיסה החינוכית והערכית המבקשת את לבם של הנערים, הישיבה מקפידה על שימוש מינימלי בפלאפון פשוט בלבד.

לימודי הקודש בשפע צפון

  • לימוד סוגיות בעיון
  • בניה הדרגתית של לימוד פשט גמרא באופן עצמאי בסדרי בקיאות
  • הכוונה בלימוד מעמיק של דף הגמרא – לימוד העיון בנוי משיעור הכנה, לימוד בבית המדרש עם דף הכוונה ללימוד ושיעור סיכום על הנלמד
  • לימוד בחסידות ואמונה
  • תכניות בחירה ללימוד-סיום התנ"ך בשנה, פרק משנה יומי, דף יומי בגמרא, רמב"ם יומי, עמוד יומי במשנה ברורה (לפי בחירת והתעניינות התלמידים)

יוצאים קבוע לשטח להתגבש ולהתפתח

החל מכיתה ט', תלמידי הישיבה יוצאים לטיול דו-שבועי במטרה להתגבש כקבוצה וללמוד בצורה אחרת. הטיולים הם בירושלים ובסביבתה וכוללים טיולי שטח וסיורים. התכנית כוללת יציאה של התלמידים לעדולם, אורה- עמינדב, פארק קנדה "בעקבות המכבים", נחל פרת, העיר העתיקה בירושלים, הקסטל- יער ירושלים ועוד.

תלמידי החטיבה, יוצאים למחנה גיבוש משמעותי בתחילת השנה, טיולים חד יומיים לאורך השנה, טיול שנתי וטיול בר מצווה עם האבות לקראת סוף השנה. 

נפגשים לשיח רגשי קרוב ומחובר

לאחר התפילה, מידי בוקר נערך בכיתה מפגש "פתיחה" לפתיחת הלב, להקשבה ולשיתוף. מידי שבוע יש התוועדויות, מעגלים כיתתיים ושיחות אישיות כדי להשאיר את בקשת הלב והצמיחה האישית במרכז המפגש החינוכי.

התוועדויות כיתתיות וישיבתיות בניגון ושירה

כל כיתה נפגשת לשעה שבועית של ניגון, שיח ולימוד במעגל. מידי שבוע חלק מהתלמידים לומדים ומתנסים בלימודי נגינה, במסגרת שעות היצירה. הלימוד הוא משמעותי לתלמידים ובע"ה הניגון והאווירה בישיבה יתברכו מכך. השנה לומדים נגינה על גיטרה, ובכיתה ט' אנו מפתחים הרכב מוזיקלי.

תכנית בר מצווה ייחודית בכיתה ז' - השער להתבגרות

התכנית מלווה את הבנים לאורך שנת הבר מצווה שלהם ומציירת יחד איתם מעגל שלם של התפתחות ולמידה. את התכנית מוביל הצוות החינוכי והיא משלבת לימודים על הסדר בישיבה ויציאה לפעילויות מיוחדות. אנו חוגגים עם כל תלמיד בדרך הייחודית לו ונותנים לו מקום בתפילות ובקריאת התורה לפי הנוסח האישי שלו.

לומדים לבגרות מלאה ומשמעותית

יחד עם לימודי הקודש המשמעותיים בישיבה שמתרכזים בעיקר בשעות הבוקר עד שעות הצהריים, לומדים התלמידים את מקצועות הליבה לבגרות. הלמידה מתרחשת ברצינות עם הוראה איכותית ומגוונת, אנחנו שמים לב למצבו ויכולתו של כל תלמיד ומדייקים את העבודה עמו.

מחנכים בשותפות עם הבית וההורים

מכיתה ט' ומעלה הלימודים מתקיימים במתכונת של "חצי פנימייה".

אנחנו רוצים לאפשר לתלמיד סביבה שתגדל ותצמיח אותו, ולשם כך אנו בונים את מערכת הלימודים בישיבה והמסגרת החברתית התומכת בה. אך בה בעת אנו רואים בהורים שותפים מרכזיים בחינוך הילדים, ורוצים לשמר אותם ככאלו בשנות ההתבגרות של הבנים. התכנית של פנימיה חלקית מאפשרת ליהנות משני העולמות גם יחד. חוויה לימודית רוחנית וחברתית בישיבה וליווי צמוד ונוכח של ההורים והבית. העולם החברתי והרוחני של הבנים מקבל חיזוק בשבתות ישיבה ובטיולים הדו שבועיים.

יתקיים אי"ה
ביום שלישי כא' טבת
2.1.23 בשעה 20:00

יתקיים אי"ה
ביום חמישי א' שבט
11.1.24 בשעה 14:30 בישיבה

יתקיים אי"ה
ביום ראשון ד' שבט
14.1.24 בשעה 20:00

הצטרפות
לקבוצת הווטסאפ
לקבלת עדכונים
לרישום תשפ"ה

Scroll to Top
ניתן לפנות אלינו ישירות בווטסאפ
דילוג לתוכן